Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Tesettür Etek 

Kadınların erkeklere oranla daha fazla giyinebileceği kıyafet çeşidi vardır. Erkekler, bir pantolon bir gömlek ile rahatça kombin yapabiliyorken kadınlar ise, pantolon, elbise, etek, gömlek ve birçoğu giysilerle boğuşarak kombin yaparlar. Hiç şüphesiz ki kadınların sokaklarda en çok giyindiği giysilerin başında tesettür etek geliyor. Siz kendinize hangi eteğin yakıştığını biliyor musunuz?

İş kadınları için; klasik tarz etekleri tercih edebilirler. Bunlar düz kesim olabildiği gibi pileli kesimler de olabilir. Masa başında çalışan kadınlar fazla hareket etmedikleri için doğal dokulu ve likralı kumaşlar tercih sebebi olabilir. Sürekli hareket halinde olanlar için ise, hem şıklık hem rahatlık için kloş bileklere kadar inen tesettür etek, valonlu çingene etekleri ve çan tarzı etekler oldukça uygun.

İnce belli kadınlar için; ince belli olmak şüphesiz her kadının hayali. Ancak kimi kadınların beli oldukça ince, basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Bu durumda dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmayabiliyor. Çok ince belli, baseni daha geniş kadınlar basenden sonra çan tarzı inen etekleri tercih etmeli.

Tesettür etek tercih edildiği takdirde, renk, desen ve kumaş seçimi de oldukça önemli.  Kısa ve dar etekler için koyu renkler tercih edilebileceği gibi açık renk ve desenli kumaşlar da kullanılabilir. Uzun ve bol kesimli etekler için desenli, soft renkler olabildiği gibi canlı renkler de kullanılır. Uzun, düşük belli ve dar etekler için koyu renkler ve çizgili kumaşlar tercih edilebilir. Mevra ile aradığınız eteği bulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.